- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 045902.5UR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | White |
| Current Rating | 2.5 A |
| Depth | 4.32 mm |
| Fuse Current | 2.5 A |
| Height | 3.048 mm |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 35 mΩ |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,560
MOQ:47
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 47 - 70 | $1.575 |
| 71 - 186 | $1.171 |
| 187 - 414 | $1.015 |
| 415 - 895 | $0.926 |
| 896 - | $0.846 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




