- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0251010.NRT1L(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CCC, CSA, QPL, TUV, UL, UR |
| Body Material | Epoxy Coated |
| Case/Package | Axial |
| Current Rating | 10 A |
| Diameter | 2.41 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Resistance | 7.05 mΩ |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 3,860
MOQ:40
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 40 - 59 | $1.864 |
| 60 - 157 | $1.387 |
| 158 - 350 | $1.202 |
| 351 - 756 | $1.097 |
| 757 - 1,369 | $1.002 |
| 1,370 - | $0.913 |
| - | - |
| - | - |




