- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0213002.MXEP(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | BSI, CCC, CE, CSA, PSE, SEMKO, UR, VDE |
| Case/Package | Axial |
| Current | 2 A |
| Current Rating | 2 A |
| Diameter | 5 mm |
| Fuse Current | 2 A |
| Housing Material | Glass |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Power Dissipation | 1.6 W |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 45.15 mΩ |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 7,000
MOQ:103
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 103 - 408 | $0.719 |
| 409 - 1,829 | $0.609 |
| 1,830 - 3,896 | $0.528 |
| 3,897 - | $0.502 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




