- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 015401.5DR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | PSE, UL |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | White |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 5.03 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Fuse Current | 1.5 A |
| Height | 3.81 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Power Dissipation | 125 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 63 mΩ |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 5.03 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,244
MOQ:31
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 31 - 122 | $2.405 |
| 123 - 352 | $1.979 |
| 353 - 1,525 | $1.802 |
| 1,526 - | $1.641 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




