06035C104KAT2A
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 810 µm |
| Dielectric | X7R |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Dissipation Factor | 2.5 % |
| Height | 900 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 years ago) |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8532240020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 889 µm |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 810 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 187,963
MOQ:5,051
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 5,051 - 20,202 | $0.015 |
| 20,203 - 58,275 | $0.012 |
| 58,276 - 126,263 | $0.011 |
| 126,264 - | $0.01 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




