UWX1A470MCL1GB
NICHICON
RoHS状态:RoHS2
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-4
Management ID:st47075003
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 47 µF |
| Case/Package | SMD/SMT |
| China RoHS | Compliant |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.2 % |
| Height | 5.4 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.4102 mm |
| Introduction Date | 2003-09-22 |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 4.7 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | AEC-Q200 |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 52 mA |
| Ripple Current (AC) | 52 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Width | 6.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $0.376 |
| 10 - 49 | $0.263 |
| 50 - 99 | $0.208 |
| 100 - 499 | $0.171 |
| 500 - 999 | $0.164 |
| 1,000 - 1,999 | $0.158 |
| 2,000 - 3,999 | $0.155 |
| 4,000 - | $0.154 |




