- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 142.5631.5602(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | cUL |
| Case/Package | PLCC |
| Color | Yellow |
| Contact Material | Copper |
| Current Rating | 60 A |
| Depth | 12 mm |
| Height | 7.8 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Bolt |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 750 µΩ |
| Time to Trip | 100 ms |
| Voltage Rating (DC) | 58 V |
| Width | 12 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,500
MOQ:500
SPQ:500
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 999 | $4.817 |
| 1,000 - | $4.174 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




