- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Detection switches >
- D3SH-B1R(OMRON)
D3SH-B1R
OMRON

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st46085953
Date Code:16
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Length | 2.3 mm |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Connector Type | Flat |
| Contact Current Rating | 1 mA |
| Contact Resistance | 3 Ω |
| Current Rating | 1 mA |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Height | 900 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 5 V |
| Mechanical Life | 150 kcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Terminals | 2 |
| Operating Force | 300 mN |
| Operating Position | 5.0038 mm |
| Orientation | Right Angle |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | SMD/SMT |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 20
MOQ:17
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 17 - 169 | $5.547 |
| 170 - 849 | $5.404 |
| 850 - 1,699 | $5.33 |
| 1,700 - 8,499 | $5.274 |
| 8,500 - 16,999 | $5.25 |
| 17,000 - 33,999 | $5.236 |
| 34,000 - 67,999 | $5.229 |
| 68,000 - | $5.221 |




