- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 37212000001(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CCC, KTL, UR, VDE |
| Case/Package | Radial |
| Color | Brown |
| Contact Material | Copper |
| Current Rating | 2 A |
| Diameter | 8.5 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 8.001 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 600 mW |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Power Dissipation | 600 W |
| Resistance | 31 mΩ |
| Termination | Radial |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 3,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 1,999 | $0.742 |
| 2,000 - 2,999 | $0.666 |
| 3,000 - 3,999 | $0.659 |
| 4,000 - | $0.64 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





