PCV1C681MCL2GS
NICHICON

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st45532394
Date Code:22
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 680 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 19 mΩ |
| Height | 12.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 12.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 4.6 mm |
| Leakage Current | 2.176 mA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB, Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Ripple Current | 4.4 A |
| Ripple Current (AC) | 4.4 A |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 61
MOQ:10
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 10 - 99 | $9.256 |
| 100 - 499 | $8.882 |
| 500 - 999 | $8.808 |
| 1,000 - 4,999 | $8.752 |
| 5,000 - 9,999 | $8.724 |
| 10,000 - 19,999 | $8.714 |
| 20,000 - | $8.701 |
| - | - |




