- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 021506.3MXP(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | Ceramic |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Nickel |
| Current Rating | 6.3 A |
| Diameter | 5 mm |
| Fuse Current | 6.3 A |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Holder , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 4 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 10.845 mΩ |
| Termination | Clip |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Working Voltage | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,000
MOQ:89
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 89 - 889 | $1.048 |
| 890 - 4,449 | $1.042 |
| 4,450 - 8,899 | $1.004 |
| 8,900 - 44,499 | $0.997 |
| 44,500 - 88,999 | $0.992 |
| 89,000 - 177,999 | $0.987 |
| 178,000 - | $0.986 |
| - | - |






