UVY1A473MRD
NICHICON

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st45435029
Date Code:18
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 47 mF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Diameter | 25 mm |
| Dissipation Factor | 0.24 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 50 mm |
| Height - Seated (Max) | 51.9938 mm |
| Introduction Date | 2003-07-28 |
| Lead Diameter | 1 mm |
| Lead Pitch | 12.5 mm |
| Leakage Current | 14.1 mA |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 months ago) |
| LTB Date | 2018-03-28 |
| LTD Date | 2018-03-28 |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Ripple Current | 3.57 A |
| Terminal Pitch | 12.5 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 10 V |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 140
MOQ:6
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 6 - 59 | $15.427 |
| 60 - 299 | $15.053 |
| 300 - 599 | $14.68 |
| 600 - 2,999 | $14.605 |
| 3,000 - 5,999 | $14.586 |
| 6,000 - 11,999 | $14.549 |
| 12,000 - 23,999 | $14.521 |
| 24,000 - | $14.502 |




