LQM21FN4R7M70L
MURATA

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st45399460
Date Code:08
文档
产品属性
| Category | 集成电路/集成电路 Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQM21 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 120mA |
| Current - Saturation (Isat) | 120mA |
| Inductance | 4.7 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 25MHz |
| DC Resistance (DCR) | 455mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0805(2012メートル法) |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.041" (1.05mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 1,780
MOQ:500
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | $0.185 |
| 5,000 - 24,999 | $0.18 |
| 25,000 - 49,999 | $0.175 |
| 50,000 - 249,999 | $0.175 |
| 250,000 - 499,999 | $0.174 |
| 500,000 - | $0.174 |
| - | - |
| - | - |





