SN65240PW
Texas Instruments

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st45356122
Date Code:09
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Breakdown Voltage | 7 V |
| Capacitance | 35 pF |
| Case/Package | TSSOP |
| Clamping Voltage | 7 V |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 4.5 mm |
| Element Configuration | Dual |
| Height | 1.2 mm |
| Interface | USB |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 1 µA |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 60 W |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Max Surge Current | 3 A |
| Min Breakdown Voltage | 7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Voltage | 6 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Power Dissipation | 520 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 1 mm |
| Weight | 39.008944 mg |
| Width | 4.4 mm |
| Working Voltage | 6 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 150
MOQ:43
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 43 - 429 | $2.159 |
| 430 - 2,149 | $2.141 |
| 2,150 - 4,299 | $2.085 |
| 4,300 - 21,499 | $2.057 |
| 21,500 - 42,999 | $2.048 |
| 43,000 - 85,999 | $2.042 |
| 86,000 - 171,999 | $2.032 |
| 172,000 - | $2.029 |




