产品属性
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Coil Current | 36 mA |
| Coil Power | 900 mW |
| Coil Resistance | 660 Ω |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| Contact Current Rating | 30 A |
| Contact Material | Cadmium, Silver |
| Contact Voltage Rating (AC) | 277 V |
| Current Rating | 30 A |
| Depth | 27.4 mm |
| ELV | Non-Compliant |
| Height | 3.71 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Current Rating | 30 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 277 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Operate Time | 15 ms |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Relay Type | General Purpose |
| Release Time | 15 ms |
| Switching Current | 30 A |
| Termination | PC Pin, PCB |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (AC) | 277 V |
| Weight | 26.024862 g |
| Width | 27.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 400
MOQ:8
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 8 - 79 | $12.295 |
| 80 - 399 | $12.154 |
| 400 - 799 | $11.781 |
| 800 - 3,999 | $11.706 |
| 4,000 - 7,999 | $11.664 |
| 8,000 - 15,999 | $11.65 |
| 16,000 - 31,999 | $11.622 |
| 32,000 - | $11.608 |





