- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0272.500H(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Body Material | Thermoplastic |
| Case/Package | Radial |
| Current Rating | 500 mA |
| Diameter | 5.97 mm |
| Fuse Current | 500 mA |
| Height | 7.2898 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Material | Metal |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 167 mΩ |
| Termination | Radial |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 7.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 10
MOQ:8
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 8 - 79 | $12.295 |
| 80 - 399 | $12.154 |
| 400 - 799 | $11.781 |
| 800 - 3,999 | $11.706 |
| 4,000 - 7,999 | $11.664 |
| 8,000 - 15,999 | $11.65 |
| 16,000 - 31,999 | $11.622 |
| 32,000 - | $11.608 |





