产品属性
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Contact Finish Thickness - Mating | 760 nm |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 12.95 mm |
| Dielectric Material | Polyethylene |
| Direction | Up |
| Element Configuration | Single |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 12.4 mm |
| Housing Color | Grey |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 500 MΩ |
| Introduction Date | 2009-06-03 |
| Keyed | No |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 150 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Tape & Reel |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Thickness | 1.57 mm |
| Pitch | 1.01 mm |
| Plating Thickness | 762 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Tail Length | 1.52 mm |
| Terminal Pitch | 1.02 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 150 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 48
MOQ:34
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 34 - 339 | $2.774 |
| 340 - 1,699 | $2.721 |
| 1,700 - 3,399 | $2.665 |
| 3,400 - 16,999 | $2.637 |
| 17,000 - 33,999 | $2.627 |
| 34,000 - 67,999 | $2.62 |
| 68,000 - 135,999 | $2.612 |
| 136,000 - | $2.609 |





