- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- SS-5GL2D(OMRON)
SS-5GL2D
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Material | Polyacetal, Resin, Stainless Steel |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Resistance | 50 mΩ |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 6.4 mm |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Height | 19.3 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 200 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 14 V |
| Mechanical Life | 30 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 490 mN |
| Operating Position | 14.5034 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.1938 mm |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | No |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 6.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 644
MOQ:36
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 36 - 359 | $1.819 |
| 360 - 1,799 | $1.779 |
| 1,800 - 3,599 | $1.729 |
| 3,600 - 17,999 | $1.704 |
| 18,000 - 35,999 | $1.696 |
| 36,000 - 71,999 | $1.693 |
| 72,000 - 143,999 | $1.688 |
| 144,000 - | $1.681 |




