- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D2F-01L(OMRON)
D2F-01L
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Material | Stainless Steel |
| Approvals | CSA, UL |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 5.8 mm |
| Differential Travel | 508 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 65 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | PCB , Screw , Through Hole |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 780 mN |
| Operating Position | 6.8072 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 558.8 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | No |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 500.000539 mg |
| Width | 5.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 955
MOQ:65
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 65 - 649 | $0.995 |
| 650 - 3,249 | $0.968 |
| 3,250 - 6,499 | $0.935 |
| 6,500 - 32,499 | $0.928 |
| 32,500 - 64,999 | $0.926 |
| 65,000 - 129,999 | $0.923 |
| 130,000 - 259,999 | $0.92 |
| 260,000 - | $0.918 |




