- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0460005.UR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, PSE, UL |
| Body Material | Thermoplastic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | White |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 4.32 mm |
| Fuse Current | 5 A |
| Height | 3.048 mm |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 12.6 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 300
MOQ:22
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 22 - 219 | $4.313 |
| 220 - 1,099 | $4.245 |
| 1,100 - 2,199 | $4.17 |
| 2,200 - 10,999 | $4.114 |
| 11,000 - 21,999 | $4.086 |
| 22,000 - 43,999 | $4.077 |
| 44,000 - 87,999 | $4.069 |
| 88,000 - | $4.063 |





