- Top >
- 半导体 >
- 分立半导体 >
- Diodes >
- Rectifiers - Single >
- SB160-E3/54(VISHAY)
SB160-E3/54
文档
产品属性
| Average Rectified Current | 1 A |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 2.7 mm |
| Element Configuration | Single |
| Forward Current | 1 A |
| Height | 2.7 mm |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 50 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 60 V |
| Max Reverse Leakage Current | 500 µA |
| Max Reverse Voltage (DC) | 60 V |
| Max Surge Current | 50 A |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Output Current | 1 A |
| Packaging | Cut Tape |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 50 A |
| Peak Reverse Current | 500 µA |
| Polarity | Standard |
| Schedule B | 8541100080, 8541100080|8541100080, 8541100080|8541100080|8541100080, 8541100080|8541100080|8541100080|8541100080 |
| Width | 2.7 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 16,500
MOQ:5,500
SPQ:5,500
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 5,500 - 10,999 | $0.139 |
| 11,000 - 21,999 | $0.136 |
| 22,000 - 43,999 | $0.133 |
| 44,000 - | $0.13 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





