UUT1C470MCL1GS
NICHICON
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st40729689
文档
产品属性
| Capacitance | 47 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.2 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 5.8 mm |
| Height - Seated (Max) | 6.096 mm |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2.2 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 50 mA |
| Ripple Current (AC) | 50 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (AC) | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Width | 6.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 721
MOQ:21
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 21 - 209 | $0.494 |
| 210 - 1,049 | $0.339 |
| 1,050 - 2,099 | $0.283 |
| 2,100 - 10,499 | $0.254 |
| 10,500 - 20,999 | $0.246 |
| 21,000 - 41,999 | $0.238 |
| 42,000 - 83,999 | $0.233 |
| 84,000 - | $0.233 |





