- Top >
- 电源 >
- 电源模块/内置板 >
- DC/DC converters >
- MPD6D117S(MURATA)
MPD6D117S
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current - Output 1 | 4.5 A |
| Depth | 37.3 mm |
| Efficiency | 90 % |
| Features | OCP, OTP, OVP |
| Height | 4.318 mm |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Input Voltage | 75 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 4.5 A |
| Max Power Dissipation | 15 W |
| Min Input Voltage | 36 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 17 |
| Output Current | 4.5 A |
| Output Power | 15 W |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Power Rating | 14.5 W |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
| Width | 31.242 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 30
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - | $0.00 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




