- Top >
- 电源 >
- 板载电源 >
- DC DC Converters >
- BTC24-03S120S(BELLNIX)
BTC24-03S120S
产品属性
| Category | 板载电源 DC DC Converters |
| Manufacturer | BELLNIX |
| Series | BTC (6W) |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Current - Output (Max) | 1.2A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 77% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, Remote On/Off |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.91" L x 0.83" W x 0.33" H (23.2mm x 21.1mm x 8.5mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 40
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - | $0.00 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





