- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0473.500MRT1L(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UR |
| Body Material | Ceramic, Epoxy Coated |
| Case/Package | Axial |
| Current Rating | 500 mA |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Fuse Current | 500 mA |
| Housing Material | Epoxy Coated |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 1.137 Ω |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 715
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 19 | $1.08 |
| 20 - 49 | $0.844 |
| 50 - 99 | $0.646 |
| 100 - 299 | $0.58 |
| 300 - 499 | $0.536 |
| 500 - 999 | $0.527 |
| 1,000 - 3,999 | $0.521 |
| 4,000 - | $0.516 |




