BFP640 H6327
INFINEON
RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-4
包装类型:cut tape
Management ID:st40015846
Date Code:2015
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Case/Package | SOT |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 13 V |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 4 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 4 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 1.2 V |
| Frequency | 40 GHz |
| Gain | 12.5 dB |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Breakdown Voltage | 4.5 V |
| Max Collector Current | 50 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Noise Figure | 0.65 dB |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Power Gain | 24 dB |
| REACH SVHC | No |
| Transition Frequency | 40 GHz |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,884
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 49 | $1.147 |
| 50 - 99 | $0.678 |
| 100 - 299 | $0.612 |
| 300 - 499 | $0.568 |
| 500 - 999 | $0.559 |
| 1,000 - 1,999 | $0.553 |
| 2,000 - 3,999 | $0.55 |
| 4,000 - | $0.548 |




