QXK2E105KTPTZH
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 1 µF |
| Case/Package | Radial |
| Depth | 8.6 mm |
| Dielectric | PET |
| Dielectric Material | Polyester |
| Dissipation Factor | 0.8 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 3 kΩ |
| Height | 15.3 mm |
| Height - Seated (Max) | 16.3068 mm |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 17.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | PCB , Radial , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Radial |
| Thickness | 8.6 mm |
| Tolerance | 10 % |
| Type | General Purpose |
| Voltage | 250 V |
| Voltage Rating | 250 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 20.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $1.63 |
| 10 - 49 | $1.09 |
| 50 - 99 | $0.71 |
| 100 - 499 | $0.62 |
| 500 - 999 | $0.61 |
| 1,000 - 1,999 | $0.61 |
| 2,000 - 3,999 | $0.60 |
| 4,000 - | $0.60 |




