GCM155R71H103KA55D
MURATA

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st39656332
Date Code:16
文档
产品属性
| Category | 电容器 Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 10000 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Automotive | Yes |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 1,110
MOQ:1,110
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,110 - 11,099 | $0.085 |
| 11,100 - 55,499 | $0.081 |
| 55,500 - 110,999 | $0.08 |
| 111,000 - 554,999 | $0.08 |
| 555,000 - | $0.08 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





