GRM155R60J475ME87D
MURATA

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
包装类型:cut tape
Management ID:st39506780
Date Code:11
文档
产品属性
| Category | 电容器 Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 4.7 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 360
MOQ:360
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 360 - 3,599 | $0.258 |
| 3,600 - 17,999 | $0.253 |
| 18,000 - 35,999 | $0.248 |
| 36,000 - 179,999 | $0.244 |
| 180,000 - 359,999 | $0.243 |
| 360,000 - 719,999 | $0.243 |
| 720,000 - 1,439,999 | $0.242 |
| 1,440,000 - | $0.242 |





