- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0154.500DR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | UL |
| Body Material | Thermoplastic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | White |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 5.03 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Fuse Current | 500 mA |
| Height | 3.81 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Manufacturer Package Identifier | 0154.500DR |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Dissipation | 125 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 420 mΩ |
| Terminal Material | Copper |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 5.03 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,050
MOQ:30
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 30 - 299 | $3.085 |
| 300 - 1,499 | $3.011 |
| 1,500 - 2,999 | $2.955 |
| 3,000 - 14,999 | $2.927 |
| 15,000 - 29,999 | $2.917 |
| 30,000 - 59,999 | $2.91 |
| 60,000 - 119,999 | $2.902 |
| 120,000 - | $2.899 |





