UWT1C100MCL1GB
NICHICON

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st37697165
Date Code:08
文档
产品属性
| Capacitance | 10 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 4 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 20 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 5.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 3.9878 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 1000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 18 mA |
| Ripple Current (AC) | 18 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 445
MOQ:150
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 150 - 1,499 | $0.617 |
| 1,500 - 7,499 | $0.598 |
| 7,500 - 14,999 | $0.591 |
| 15,000 - 74,999 | $0.585 |
| 75,000 - 149,999 | $0.584 |
| 150,000 - 299,999 | $0.581 |
| 300,000 - | $0.58 |
| - | - |





