- Top >
- 被动元件 >
- 电路保护 >
- Fuses >
- 0451.500MR(LITTELFUSE)
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | CSMD |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 2.69 mm |
| Fuse Current | 500 mA |
| Height | 2.6924 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 304.6 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 2.6924 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,258
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 19 | $0.675 |
| 20 - 49 | $0.651 |
| 50 - 99 | $0.453 |
| 100 - 299 | $0.387 |
| 300 - 499 | $0.343 |
| 500 - 999 | $0.335 |
| 1,000 - 3,999 | $0.328 |
| 4,000 - | $0.323 |




