NFM21PC475B1A3D
MURATA
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
包装类型:cut tape
Management ID:st37634486
Date Code:2013
文档
产品属性
| Capacitance | 4.7 µF |
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Current | 6 A |
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | 5 mΩ |
| Depth | 1.25 mm |
| Height | 950 µm |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 6 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Flat |
| Thickness | 850 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 10 V |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 2,064
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - | $0.00 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





