1981568-1
TE CONNECTIVITY

RoHS状态:RoHS
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st37626100
Date Code:17
文档
产品属性
| Circuit Application | Power |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Current Rating | 1.8 A |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 5.6 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max RMS Current | 1.8 A |
| Max Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Horizontal , Surface Mount |
| Number of Contacts | 5 |
| Number of Pins | 5 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Terminals | 5 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Tape & Reel |
| Pitch | 635 µm |
| Plating | Nickel, Tin |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Voltage Rating | 30 V |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 120
MOQ:25
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 25 - 249 | $3.702 |
| 250 - 1,249 | $3.665 |
| 1,250 - 2,499 | $3.59 |
| 2,500 - 12,499 | $3.534 |
| 12,500 - 24,999 | $3.506 |
| 25,000 - 49,999 | $3.501 |
| 50,000 - 99,999 | $3.497 |
| 100,000 - | $3.49 |





