1604001-5
TE CONNECTIVITY
มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st72445094
Date Code:22/23+
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Approvals | UL |
| Circuit Application | Power |
| Color | Red |
| Connector System | Wire-to-Wire |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Retention | Without |
| Current Rating | 120 A |
| Depth | 69.6 mm |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Spring Retention |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 69.596 mm |
| Housing Color | Red |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Insulation Diameter | 15 mm |
| Insulation Material | PC |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Power Positions | 0 |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Signal Positions | 0 |
| Operating Supply Voltage | 600 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Box |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 24 V |
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
| Width | 22.4 mm |
| Wire/Cable Gauge | 2 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
| Wire Gauge (Max) | 6 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 2 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 50
MOQ:50
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 50 - 499 | $81.479 |
| 500 - | $81.378 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



