0430003.WR
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | 1206 |
| Composition | Thin Film |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 1.52 mm |
| Height | 1.14 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Resistance | 20 mΩ |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Width | 1.52 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



