VJ2225Y105KXCAT
VISHAY

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st68231475
Date Code:23
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | VJ |
| Capacitance | 1 μF |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 150°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.220"L x 0.250"W(5.59mm x 6.35mm) |
| Thickness (Max) | 0.086" (2.18mm) |
| Package / Case | 2225 (5763 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 200
MOQ:14
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 14 - 139 | $6.777 | |
| 140 - 699 | $6.564 | |
| 700 - 1,399 | $6.489 | |
| 1,400 - 6,999 | $6.433 | |
| 7,000 - 13,999 | $6.417 | |
| 14,000 - 27,999 | $6.405 | |
| 28,000 - 55,999 | $6.396 | |
| 56,000 - | $6.388 | |



