LTC2051CDD#PBF
ANALOG DEVICES

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st61375633
Date Code:19
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Bandwidth | 3 MHz |
| Case/Package | DFN |
| Common Mode Rejection Ratio | 120 dB |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Height | 800 µm |
| Input Bias Current | 90 pA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 nV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 11 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 850 µA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 120 dB |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542330000 |
| Slew Rate | 2 V/µs |
| Voltage Gain | 140 dB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 545
MOQ:6
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 6 - 59 | $17.166 | |
| 60 - 299 | $16.792 | |
| 300 - 599 | $16.419 | |
| 600 - 2,999 | $16.344 | |
| 3,000 - 5,999 | $16.325 | |
| 6,000 - 11,999 | $16.288 | |
| 12,000 - 23,999 | $16.26 | |
| 24,000 - | $16.241 | |



