NLC453232T-4R7K-PF
TDK
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | TDK |
| シリーズ | NLC |
| タイプ | ドラムコア、巻線型 |
| 定格電流(A) | 650mA |
| インダクタンス | 4.7 µH |
| インダクタンス周波数-テスト | 7.96MHz |
| 周波数 - 自己共振 | 35MHz |
| 周波数あたりのQ | 10 @ 7.96MHz |
| 直流抵抗(DCR) | 270ミリオーム最大 |
| シールド | シールドなし |
| 許容誤差 | ±10% |
| 使用温度範囲 | -40°C~105°C |
| 取り付けタイプ | 面実装 |
| デバイスパッケージ | 1812 |
| サイズ/寸法 | 0.177インチ長さ x 0.126インチ幅(4.50mm x 3.20mm) |
| 高さ - 座高(最大) | 0.134インチ(3.40mm) |
| 材料 - コア | フェライト |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,200
MOQ:1,200
SPQ:1,200
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,200 - 11,999 | $0.503 | |
| 12,000 - 59,999 | $0.499 | |
| 60,000 - | $0.499 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



