ADL5501AKSZ-R7
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | RF -discretes/ICs/modules RF detectors |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V |
| Input Range | -18dBm~6dBm |
| Frequency | 50MHz~6GHz |
| Product Overview | IC RF DETECT 50MHZ-6GHZ SC70-6 |
| Accuracy | ±1dB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | SC-70-6 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



