LT3693EDD#TRPBF
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | DFN |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Input Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 10 |
| Output Current | 3.5 A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 30 V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Switching Frequency | 2.45 MHz |
| Synchronous Rectifier | No |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



