LT3081ER#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:N/A
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st63742161
Date Code:2234+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | R |
| Dropout Voltage | 1.21 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Voltage | 34.5 V |
| Min Current Limit | 1.5 A |
| Min Input Voltage | 1.2 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 0 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 7 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Current | 1.1 mA |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 34.5 V |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 35
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $17.58 | |
| 10 - 49 | $14.172 | |
| 50 - 99 | $13.49 | |
| 100 - 499 | $12.979 | |
| 500 - 999 | $12.639 | |
| 1,000 - 1,999 | $12.57 | |
| 2,000 - 3,999 | $12.519 | |
| 4,000 - | $12.494 | |



