LT3032EDE-5#PBF
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | DFN |
| Current - Output 1 | 150 mA |
| Current - Output 2 | 150 mA |
| Dropout Voltage | 300 mV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Voltage | 5 V |
| Min Current Limit | 170 mA |
| Min Input Voltage | 2.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 5 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 14 |
| Number of Regulators | 2 |
| Operating Supply Current | 25 µA |
| Output Current | 150 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Polarity | Negative, Positive |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 68 dB |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
| Voltage - Output 2 | -5 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 38
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $10.252 | |
| 10 - 49 | $5.783 | |
| 50 - 99 | $5.224 | |
| 100 - 499 | $4.852 | |
| 500 - 999 | $4.777 | |
| 1,000 - 1,999 | $4.722 | |
| 2,000 - 3,999 | $4.694 | |
| 4,000 - | $4.684 | |



