LT1783HS5#TRPBF
ANALOG DEVICES

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st63237448
Date Code:22
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOT-23-5 |
| Common Mode Rejection Ratio | 60 dB |
| Gain Bandwidth Product | 1.25 MHz |
| Input Bias Current | 40 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 800 µV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 9 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.25 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 1.25 MHz |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Operating Supply Current | 230 µA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Voltage Gain | 123.52 dB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 55
MOQ:10
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 10 - 99 | $9.256 | |
| 100 - 499 | $8.882 | |
| 500 - 999 | $8.808 | |
| 1,000 - 4,999 | $8.752 | |
| 5,000 - 9,999 | $8.724 | |
| 10,000 - 19,999 | $8.714 | |
| 20,000 - | $8.701 | |
| - | - | |



