LT1721IGN#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67928086
Date Code:23+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SSOP |
| Common Mode Rejection Ratio | 70 dB |
| Hysteresis | 7 mV |
| Input Bias Current | 6 µA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Pins | 16 |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | TTL |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Propagation Delay | 10 ns |
| Quiescent Current | 7 mA |
| Radiation Hardening | No |
| Response Time | 7 ns |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Type | General Purpose |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 30
MOQ:30
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 30 - 299 | $49.479 | |
| 300 - 1,499 | $49.405 | |
| 1,500 - 2,999 | $49.349 | |
| 3,000 - | $49.297 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



