LT1634CCZ-5#TRPBF
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Cathode Current | 15 µA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Output Voltage | 5 V |
| Reference Type | Shunt |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Tolerance | 0.2 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



