LT1634BCS8-2.5#TRPBF
ANALOG DEVICES

RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st71910303
Date Code:24
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Cathode Current | 8 µA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Output Voltage | 2.5 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Output Voltage | 2.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 8 |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Reference Type | Shunt |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Tolerance | 0.05 % |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 300
MOQ:4
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 4 - 39 | $24.589 | |
| 40 - 199 | $24.309 | |
| 200 - 399 | $23.749 | |
| 400 - 1,999 | $23.375 | |
| 2,000 - 3,999 | $23.328 | |
| 4,000 - 7,999 | $23.30 | |
| 8,000 - 15,999 | $23.244 | |
| 16,000 - | $23.216 | |



