LT1579CGN#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67927950
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SSOP |
| Height | 1.75 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 3.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Cells | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 16 |
| Output Current | 300 mA |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 99
MOQ:99
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 99 - 989 | $36.47 | |
| 990 - | $36.419 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



