LT1317BIS8#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Packing Type:stick/tube
COO:MY
Lifecycle Status:Production (Last Updated: 2 years ago)
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Input Voltage | 12 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Voltage | 30 V |
| Min Input Voltage | 1.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 1.24 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Output Configuration | Positive |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 30 V |
| Packaging | Cut Tape |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Switching Frequency | 620 kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Boost, SEPIC |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 81
MOQ:1
SPQ:1
Scheduled Incoming Stock (back-order): 0
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 4 | $7.521 | |
| 5 - 9 | $5.856 | |
| 10 - 29 | $5.233 | |
| 30 - 49 | $4.817 | |
| 50 - 59 | $4.734 | |
| 60 - 99 | $4.713 | |
| 100 - 199 | $4.672 | |
| 200 - | $4.641 | |



