LT1259IS#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67927776
Date Code:18+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| -3db Bandwidth | 130 MHz |
| Common Mode Rejection Ratio | 52 dB |
| Gain Bandwidth Product | 130 MHz |
| Input Bias Current | 20 µA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 130 MHz |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Pins | 14 |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Output Current per Channel | 60 mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 60 dB |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000 |
| Slew Rate | 1600 V/µs |
| Voltage Gain | 69 dB |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 80
MOQ:100
SPQ:1



